Top
Personel İcra Yazısına Cevap Vermenin Önemi - Audit Eyes | Vergi, Denetim ve Danışmanlık
7989
post-template-default,single,single-post,postid-7989,single-format-standard,wp-custom-logo,mkd-core-1.0.3,highrise-ver-1.6,,mkd-smooth-page-transitions,mkd-ajax,mkd-grid-1300,mkd-blog-installed,mkd-header-standard,mkd-sticky-header-on-scroll-down-up,mkd-default-mobile-header,mkd-sticky-up-mobile-header,mkd-dropdown-slide-from-bottom,mkd-dark-header,mkd-full-width-wide-menu,mkd-header-standard-in-grid-shadow-disable,mkd-search-dropdown,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive

Personel İcra Yazısına Cevap Vermenin Önemi

Değerli Mükellefim,

İşyerinizde çalışan personelleriniz adına Şirketiniz adına icra yazısı geldiğinde sorumluluğunuzu ve yapmanız gerekenleri biliyor musunuz?

1- İşverene (tarafınıza) tebligat yapılmasın üzerine yedi gün içinde haciz kararını veren icra dairesine borçlunun halen iş yerinde çalışıp çalışmadığını, çalışıyor ise aldığı maaşı, hacze konu maaş üzerinde başkaca bir haciz olup olmadığı hususu ile tebliğ olan müzekkere nevinde haczin neleri kapsadığı ile ilgili olarak iş veren kurumca icra dairesine cevabi bir bildirimde bulunulmak zorundadır.

2- İşveren tarafından borçlunun maaşından gerekli yasal kesinti yapılarak dosya borcu bitinceye kadar gerekli ödemeler icra dosyasına yapılır.

3- Gerekli bildirim yapılmazsa, İşverene haciz işlemi uygulanabilir.

4- Personelin birden fazla icrasının bulunması durumunda, icralar tarihsel olarak sıralanacak ve en önce gelen haciz ilk haciz sırasına girecek şekilde borçlunun maaşından kesinti yapılarak ilgili icra dairesinin dosyasına ödemelerin yapılması gerekecektir.

5- Personelin net maaşının 1/4’ünden fazlası haczedilemez.

6- Gelen icra yazısı personeliniz tarafından saklanması, tarafınıza bilgi verilememesi durumunda ilgili personel hakkında tutanak tutup avukatınızla görüşmeniz gerekmektedir.

Bu bilgiler ışığında sizler için hazırladığımız İcra Cevap Yazısı Formlarına Matbu Dilekçe ve Formlar Sayfasından veya Mobil Uygulamamızdan ulaşabilir, oluşturduğunuz formlarda ekleme yapabilir, Avukatınızla ilgili icra yazıları hakkında görüşebilirsiniz.

İyi günler dileriz,

Audit Eyes

BEDAVA
İNCELE