Top
Aylık ve Yıllık Hesap Takibinizi Yapmanız İçin Sizlere Yardımcı Oluyoruz - Audit Eyes | Vergi, Denetim ve Danışmanlık
8004
post-template-default,single,single-post,postid-8004,single-format-standard,wp-custom-logo,mkd-core-1.0.3,highrise-ver-1.6,,mkd-smooth-page-transitions,mkd-ajax,mkd-grid-1300,mkd-blog-installed,mkd-header-standard,mkd-sticky-header-on-scroll-down-up,mkd-default-mobile-header,mkd-sticky-up-mobile-header,mkd-dropdown-slide-from-bottom,mkd-dark-header,mkd-full-width-wide-menu,mkd-header-standard-in-grid-shadow-disable,mkd-search-dropdown,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive

Aylık ve Yıllık Hesap Takibinizi Yapmanız İçin Sizlere Yardımcı Oluyoruz

Değerli Mükellefim,

Alım – Satım veya Hizmet Faaliyeti yürüten değerli mükelleflerimizin ay ve yıl içerisinde yaptıkları ticaretin vergisel olarak gerçekleşebilecek durumların analizini yapabilmeleri ve vergi ödeme zamanlarını özetle gösteren excel çalışmamızı sizlerle paylaşıyoruz.

Bildiğiniz gibi sizlerin dönem içerisinde yaptığı ticaretlere ait bilgi ve belgeleri ilgili ayı takip eden ayın en geç 10’uncu gününe kadar talep ediyoruz. Ancak, bu süreç içerisinde sizlerin ticari faaliyetleri sonlanmış ve vergisel hesaplamalara geçilmiş oluyor. Bu nedenle; hesaplanan vergiler karşısında geriye dönük işlem yapamaz duruma geliyorsunuz. Ancak; Sizlerin ay içerisinde vergi hesabınızı anlık olarak takip etmeniz gerekmektedir. Eğer sizler iş takibinde zorlanıyorsanız, şirketinizin veya işletmeniz bünyesinde ön muhasebe ile ilgili personel istihdamına gitmeniz yararlı olacaktır.

Sizlerin işini kolaylaştırmak ve genel olarak KDV, Muhtasar, SGK, Geçici ve Yıllık Beyanlarınızı hesaplayabileceğiniz, anlık sonuç görebileceğiniz excel çalışması hazırladık.

Bu çalışmada;

1- Aylık Gelirlerinizi, Gelirlerinize ait KDV hesabınızı, alacaklarınızın tahsili bilgilerini girebilirsiniz,

2- Aylık Harcamalarınızı ve buna bağlı KDV hesabınızı, Avukat, Mali Müşavir, Gider Pusulası ve Banka Dekontu ile Alınan Mal ve Hizmet, Kira için yaptığınız ödemeler için hesaplanan Gelir Vergisi Stopajlarınızı görebilir; Sadece asgari ücretli personellerinizin SGK prim ödeme tutarını otomatik hesaplayabilir, yaptığınız harcamaların ödemelerini takip edebilirsiniz,

Girilen Satış Faturası ve Yaptığınız Harcamalara ait bilgiler tamamen sizlere ön bilgi verme mahiyetinde olup Vergi Kanunları Açısında Bizlerin Yapacağı Esas Çalışmalarla Uygum İçerisinde Olmayacaktır ve Hesaplar Aynı Olmayacaktır.

Bu çalışma sadece sizlere ışık olmak adına anlık vergi hesabınızı yapmanızı ve vergisel olarak ne yapabileceğinizle ilgili bizlere danışmanızı sağlatacaktır.

Yukarıda belirtilen excel çalışmasına gelir ve harcama verilerinin girilmesi sonrasında sizlere aşağıdaki bilgiler otomatik olarak hesaplayacaktır:

a- Aylık KDV durumunuz,

b- Ödenecek Muhtasar Beyanname (Stopaj) tutarınızın olup olmadığı,

c- Asgari Ücretli Personeller için ödeyeceğiniz SGK Primin ayılık tutarının ne kadar olduğu,

d- Aylık – 3 Aylık ve Yıllık Gelir – Gider Dengeniz,

e- 3 Ayılık ve Yıllık Kazanç Üzerinden Hesaplanan Verginizin ne olabileceğini,

f- Müşteri Carinizi Takibi

g- Nakit Giriş ve Çıkışların takibi.

Umarız sizler için yararlı bir çalışma olmuştur. Konu hakkında bizlerle iletişime geçebilir, çalışmanın daha etkin olabilmesi için fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İyi günler dileriz,

Audit Eyes

BEDAVA
İNCELE