Top
5 Milyon TL ve Üzeri Kredi Kullanan Firmaların Dikkatine - Audit Eyes | Vergi, Denetim ve Danışmanlık
8334
post-template-default,single,single-post,postid-8334,single-format-standard,wp-custom-logo,mkd-core-1.0.3,highrise-ver-1.6,,mkd-smooth-page-transitions,mkd-ajax,mkd-grid-1300,mkd-blog-installed,mkd-header-standard,mkd-sticky-header-on-scroll-down-up,mkd-default-mobile-header,mkd-sticky-up-mobile-header,mkd-dropdown-slide-from-bottom,mkd-dark-header,mkd-full-width-wide-menu,mkd-header-standard-in-grid-shadow-disable,mkd-search-dropdown,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive

5 Milyon TL ve Üzeri Kredi Kullanan Firmaların Dikkatine

Değerli Mükellefim,

Sizlere 27.03.2023 tarihinde Kredi Kullanan Firmaların Dikkatine başlıklı bildirimimizle ilgili olarak Firmanızın Sorumluluklarından bahsetmek isterim.

Kredi kullanan firmaların bünyelerinde muhakkak Muhasebe Departmanı bulundurmaları ve gerek alım satıma konu alan hareketlerin gerekse banka hareketlerinin günlük olarak yasal kayıtlara aktarması gerekmektedir.

T.C.M.B ince ay bitiminden sonraki 10. Güne kadar Mali Verilerin Sisteme aktarılması hususu; Serbest Muhasebe Mali Müşavirliğimizce sağlanması mümkün değildir. Bu nedene; firmaların bir an önce mevcut duruma uyması içim gerekli adımları atması gerekmektedir.

Mali verilerin Firmamızca bildirilmemesinim sorunluluğu:  bin günden iki bin güne kadar adli para cezasıdır.

İyi günler dileriz,

Audit Eyes

BEDAVA
İNCELE