Top
Personel İşe Girişlerinde Önemli Bildirim - Audit Eyes | Vergi, Denetim ve Danışmanlık
7883
post-template-default,single,single-post,postid-7883,single-format-standard,wp-custom-logo,mkd-core-1.0.3,highrise-ver-1.5,,mkd-smooth-page-transitions,mkd-ajax,mkd-grid-1300,mkd-blog-installed,mkd-header-standard,mkd-sticky-header-on-scroll-down-up,mkd-default-mobile-header,mkd-sticky-up-mobile-header,mkd-dropdown-slide-from-bottom,mkd-dark-header,mkd-full-width-wide-menu,mkd-header-standard-in-grid-shadow-disable,mkd-search-dropdown,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive

Personel İşe Girişlerinde Önemli Bildirim

Değerli Mükellefim,

İşyerinizde çalıştıracağınız personelin “Eğitim Durum Bilgisi” Sosyal Güvenlik Kurumunun İşe Giriş Sayfasında ZORUNLU tutulmuştur. Bu nedenle gerek elektronik posta gerekse internet sayfamız/mobil uygulamamız aracılığıyla göndereceğiniz personel işe giriş talebinizde işe girecek olan personelin eğitim durumunu belirtiniz.(Örneğin; Ortaokul Mezunu, Lise Mezunu, Ankara Üniversitesi Maliye Mezunu gibi)

Sosyal Güvenlik Kurumunun bu yapmış olduğu uygulama; eğitim durumu ile maaş durumunu karşılaştırılabilir hale getirecektir. Bu da Sosyal Güvenlik Kurumu için resmi/gayriresmi maaş ayrımı tespitinde önemli bir veri girişi anlamı taşımaktadır.

Bu nedenle; Persenol Özlük Dosyalarına çok daha dikkat edilmesi gerektiğini hatırlatmakla birlikte, Personel İşe Giriş ve Çıkılarını Whatsapp gibi 3. parti yazılımlar ile gönderilen talepler müşavirliğimizce dikkate alınmayacağını sizlere tekrardan bildiririm.

İyi çalışmalar dilerim,

Audit Eyes

BEDAVA
İNCELE