Top
Gelir Vergisi Mükelleflerinin Dikkatine - Audit Eyes | Vergi, Denetim ve Danışmanlık
7933
post-template-default,single,single-post,postid-7933,single-format-standard,wp-custom-logo,mkd-core-1.0.3,highrise-ver-1.5,,mkd-smooth-page-transitions,mkd-ajax,mkd-grid-1300,mkd-blog-installed,mkd-header-standard,mkd-sticky-header-on-scroll-down-up,mkd-default-mobile-header,mkd-sticky-up-mobile-header,mkd-dropdown-slide-from-bottom,mkd-dark-header,mkd-full-width-wide-menu,mkd-header-standard-in-grid-shadow-disable,mkd-search-dropdown,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive

Gelir Vergisi Mükelleflerinin Dikkatine

Değerli Mükellefim,

2021 döneminin tamamlanması ile Mart 2022 döneminde Gelir Vergisi Beyanlarınızı Gelir İdaresi Başkanlığına beyan etmeye başlayacağız.

Gelirlerinizin ve harcamalarınızın doğru iletilebilmesi açısından aşağıdaki kalem türlerinde harcama ve geliriniz varsa bizlere faturaları/poliçeleri/banka dekontlarını iletmeniz büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle; ilgili evrakların en geç 15.02.2022 döneminde tarafımıza iletmenizi önemle rica ederiz.

Gider Türleri

  • Şahsınıza, Eşinize veya Çocucuğunuza ait sağlık, eğitim harcamanız varsa Harcamaya AİT FATURALAR. İLGİLİ FATURALARIN ÖDENDİNE İLİŞKİN BANKA DEKONTU.
  • Şahsınıza, Eşinize veya Çocuğunuza ait sağlık poliçesi. (Ödendiğine ilişkin BANKA DEKONTU)
  • ŞAHSINIZA ait BAĞ-KUR Prim Ödeme Dekontları

Gelir Türleri

  • Kira Geliri (Kira geliri elde edilmiş gayrimenkule ilişkin numarataç ve gelire ilişkin banka dekontları)
  • Ortak olduğunuz şirkette 2021 döneminde kar dağıtımı yapılmış ise; Kar dağıtımına ilişkin Karar örneği, Muhtasar Beyannamesi, Karın hesabınıza aktırldığına ilişkin Banka Dekontu

İyi çalışmalar dilerim,

Audit Eyes

BEDAVA
İNCELE